Heade spordimeeste parimad omadused ilmnevad tavaliselt kõige keerulisemates oludes. Nädalavahetus näitas, et Keila Korvpallikoolis on häid spordimehi sirgumas. Viimastel nädalatel on Keila 2. liiga ja U18 meeskonda laastanud tõeline haiguste ja vigastuste laine, ent vaatamata sellele suudeti mõlemas sarjas saada võõrsil väärtuslikud võidud.

Nii sõitis Keila 2. liiga meeskond Iisaku/Toila meeskonnale külla mitme põhimeheta. Erinevatel põhjustel puudusid Norman Rüütsalu, Kevin Äkke ja Riivo Vähk. Äsjast kõrget palavikku ning jätkuvalt kimbutavat köha trotsides tuli meeskonnaga kaasa Georg Tambre. Olukorra muutis keerulisemaks ka teadmine, et Iisaku/Toila oli seni ainus meeskond, kes polnud 2. liigas pidanud tänavu veel kaotusekibedust tundma.

Keila sai aga ennast hästi käima ning kaitses suudeti algusest peale takistada vastastel kasutamast nende tugevaimat relva, kaugviskeid. Avaveerandi järel oli Keila ees 20:10, poolajaks juba 35:22. Mõistagi polnud see veel võit, kuid väga lähedale ei lubatud vastast ka teisel poolajal. Seejuures said keerulistel hetkedel vastutuse karastust tunda senistes mängudes väiksemates rollides olnud 16-aastased Mart Maide ja Margus Pahv. Mardil jäi küll punktiarve avamata, kuid kaitses töötas ta hingestunult. Korvidevaese mängu 64:52 võit Keilale.

Kevin Sepik viskas parimana 15 punkti. Kristjan Makke lisas 12, + 10 lp, Georg Tambre 12 + 13 lp, Margus Pahv 10, Erik Dzotsenidze 7, Johannes Sildre 6 ja Roland Tamkivi 2 punkti. Keilal on nüüd tugevamas vahegrupis kahest mängust kaks võitu.

Pühapäeval sõitis Keila U18 meeskond Raplasse veelgi hõredamas koosseisus. Lisaks meeskonna vedurile Norman Rüütsalule ja terve tänavuse senise hooaja eemal olnud põhitsenter Markus Kikkatalole olid vigastuste ja haiguste tõttu puudu veel Kert Lehe, Conrad Sengbusch, Hannes Hiie ja Roland Liiva. Vaatamata sellele suudeti aga Rapla vastu tervet mängu dikteerida ning hoida pidevalt väikest edu. Viimasel veerandajal käristati aga vahe juba suureks ning saadi võit 71:52. Meeskonna liidriks oli 24 punkti visanud Kevin Sepik. Roland Tamkivi lisas 14, kaitses vastase liidri pidurdamisel head tööd teinud Mart Maide 13, Margus Pahv 9, Markkus Sildam 5, Martin Kiik 4 ja Aleksandr Šadrin 2 silma. Oma panuse andsid ka Oliver Uuspõld ja Marek Uusoja.

Selle sarja järgmised mängud peetakse juba jaanuaris.