Euroopa noorteliiga II koht

Keila Korvpallikooli U16 meeskond pööras Keila korvpallis uue lehekülje – Euroopa noorte liiga (EYBL) kõrgema divisjoni etapil Tartus saadi ühe kaotuse kõrval neli võitu ning esmakordselt riputati meeskonnale kaela selle sarja etapi medalid – hõbedased. Kunagi varem, pole Keila meeskond selle tugeva noortesarja etapil esikolmikusse jõutud.

Keila alustas turniiri mullu liiga kokkuvõttes 5. kohaga lõpetanud Riia VEFi vastu. Avaveerandil jäädi küll taha, kuid teisel veerandajal saadi mäng hästi käima ning teist poolaega valitseti juba täielikult. Tasuks head algust tähendanud võit 63:47.

Päeva teises mängus oldi vastamisi käimasoleval hooajal liidri Vilniuse Visi Kartuga. Mäng saadi hästi käima ja esimese veerandaja järel juhtis Keila 14:4. Poolajavileks oldi ees 29:24 ja enne viimase veerandaja algust 49:42. Viimasel veerandajal jäädi aga jänni oma kaitselaua kontrollimisel ja vastaste liidri, turniiri MVP-tiitli teeninud Dovydas Giedraitise pidurdamisega. Veel viimasel minutil oli tablool viik, kuid pallikaotus ja vastaste 2+1 korv said otsustavaks. Viimased sekundid venisid minutiliste mõtlemisaegade ja vabavisete tõttu pikaks, kuid lõpuks tuli ikkagi leppida valusa 67:69 kaotusega.

Teise päeva esimeses mängus oli vastaseks liiga keskmike hulka kuuluv BS Riga. Keila juhtis mängu algusest peale ning kuigi viimasel veerandajal pääsesid lätlased korraks punktiga juhtima, suudeti mäng siiski kindlalt võidule tüürida – 63:56.

Turniiri kõige ilusama mänguga saadi aga hakkama mullu liiga võitnud ja tänavugi seni vaid ühe kaotuse saanud Riia DSN meeskonna vastu. Vigastuse tõttu jäi sellest mängust kõrvale Henri Drell, üks meie kolmest abilisest. Kogu ülejäänud meeskond oli aga selle võrra tublim. Mängu võtmeks oli vastaste liidri, kogu liiga resultatiivsuselt teise mehe Arturs Zagarsi ohjeldamine. Mart Maide ja Roland Tamkivi hakkisid Läti omavanuste koondise liidrite hulka kuuluvat tagameest nii hästi, et tema kontosse jäi vaid kuus punkti. Hea kaitse ja ladus rünnak andis poolajaks Keilale edu 26:15. Kolmandal veerandajal keerati veel hoogu juurde ning viimast veerandaega alustati juba eduseisul 44:24 ning mäng võideti 60:40.

Viimases kohtumises Tallinna Kalevi akadeemia vastu oldi samuti pidevalt ees, kuid lõpu eel lasti vastastel minna omakorda punktiga juhtima. Viimasel minutil olid Keila poisid siiski kindlamad ning võitsid 68:64.

Seega kokku neli võitu ja üks kaotus ning tulemuseks 2. koht. Meeskond mängis kohati väga hästi, aga oli ka hetki, kui mängupilt polnud päris selline, nagu treener soovinuks. Kuna tugevas sarjas oli abiks ka kolm „leegionäri“ – Henri Drell ja Mark-Andreas Jaakson Kalev/Cramost ning Erik Kaasik Rakvere Tarvast – oli meeskonna ühte takti käima panek keeruline. Kindlasti oli harjumatu olukord hea kogemus treenerile ja ka platsil rassinud poistele.

Meeskond mängis koosseisus: Kevin Sepik, Margus Pahv, turniiri tähtede viisikusse valitud Norman Rüütsalu, Mart Maide, Roland Tamkivi, Markkus Sildam, Hannes Hiie, Conrad Sengbusch, meeskonna parimaks valitud Markus Kikkatalo, Marek Uusoja, Henri Drell, Mark-Andreas Jaakson ja Erik Kaasik.

Enne EYBLi põhiturniiri viimast etappi, on Keilal 5 võitu 5 kaotust ning täiesti reaalne võimalus tõusta hooaja superfinaalis osalevate meeskondade hulka. Sari jätkub märtsis Leedus.