Euroopa noorteliigaKeila Korvpallikooli kõige vanemad poisid osalesid Poolas Szczecinis Euroopa noorte liiga EYBL U20 sarja etapil ning sai ühe võidu ja kolm kaotust. Turniiri taset võib hinnata kõrgeks ning ka kaotustest nopiti olulisi kogemusi.

Avapäeval kohtuti etapi korraldajatega. Ligi paarisaja lärmaka pealtvaataja ees peeti maha tõeline lahing, mille normaalaja lõpuks oli tablool viik 87:87. Kahjuks olid selleks ajaks viie veaga pingil juba mitu põhimeest ning lisaajaks enam jõudu ei jätkunud. Õigupoolest kärises vahe suureks alles viimase pooleteise minutiga ning vastu võeti kaotus 93:105. Norman Rüütsalu viskas Keila parimana 29 punkti, Conrad Sengbusch lisas 18 silma.

Avapäeva hilisõhtul peetud mäng, lisaks veel hommikul kell neli Kailast alanud ja kahe lennureisi ja paaritunnise bussisõiduga kulgenud reis, see kõik röövis omajagu energiat. Reedel tuli aga vastakuti minna füüsilistelt mõõtmetelt võimsa Tšehhi meeskonna Orli Prostejoviga.

Püsisime mängus esimese veerandaja lõpuni, mille ühe punktiga võitsime. Teisel veerandajal visati aga eemalt palju mööda, korvi alla pikkade vastaste vahele polnud asja ning kuna vastane kontrollis ka lauda, algatasid nad ohtralt kiireid ja poolkiireid rünnakuid, millede pidurdamisega jäime hätta. Vahe kärises suureks ning lõpuks jäädi alla 54:81. Napi resultatiivsusega mängus oli parim Kevin Sepik 12 silmaga.

Laupäeval oli vastaseks teine koljatite meeskond – poolakate Hensfort Przemysl. Tegelikult olime sama meeskonnaga kahel eelmisel aastal mänginud ja mõlemal korral napilt võitnud. Aastaga olid nemad aga pikemaks kasvanud, meie mitte…
Mäng oli siiski tasavägine. Poolajaks oli Keila veel ees 38:35, kolmanda veerandaja alguses ka 44:37, kuid siis tabas sama saatus, mis eelmiseski mängus. Visked enam ei tabanud. Vastane tegi spurdi ja pääses kümne punktiga juhtima. Mängu tagasitulemine oli viimasel veerandajal veel mitmel korral võimalik, kuid otsustavatel hetkedel eksiti ning kaotati 67:80. Rüütsalult 20, Sengbuschilt 18 punkti.

Viimane mäng, vastaseks peamiselt mustanahalistest mängijatest koosnev Londoni United. Pääsesime kohe 8:0 juhtima ning hea alguse tuules suutsime vahet muudkui suurendada. Poolajaks oli Keila ees 51:36. Samas rütmis jätkus mäng ka teisel poolajal, vaid korraks, neljanda veerandaja alguses, tekkis hetk, kus vastane sai mitu korvi järjest ja korraks vähenes vahe 16-punktiliseks, kuid ei enamat. Keila sai enda jaoks uues eurosarjas esimese võidu 106:84. Rüütsalult 35 ning Margus Pahvilt 30 punkti.

Kokkuvõttes oli Keila meeskonna suurim korvikütt Norman Rüütsalu, kelle nelja mängu keskmine punktisaak oli 23. Stabiilselt mängis ka keskmiselt 13,5 punkti toonud Conrad Sengbusch, viimases mängus oli pidurdamatus hoos keskmiselt 12,5 punkti visanud Margus Pahv. Teiste keskmine punktisaak jäi juba alla 10. Lisaks olid meeskonnas ja andsid oma panuse ka Kevin Sepik, Mart Maide, Roland Tamkivi ja Taniel Šapovalov, Kristen Kasemets, Martin Kiik, Aleksandr Šadrin, Hannes Hiie ja Marek Uusoja.