Keila U15 meeskond jõudis Balti liigas esmakordselt medalileKeila Korvpallikooli U15 meeskond jõudis Balti liigas esimest korda medalitele, kui Riias toimunud finaalturniiril teenis Saku poistega tugevdatud Keila tiim kolmanda koha.

Play-off mängud pidid hakkama kohtumisega TTÜ meeskonna vastu, kuid nemad otsustasid pikka sõitu mitte ette võtta ja seetõttu pääsesime kaheksa tugevama hulka ilma mänguta. Veerandfinaalis kohtusime Pasvalyse meeskonnaga Leedumaalt. Olime enamus mängust tagaajaja osas, kuid teisel poolajal aitas maa-ala pressing meid mängu tagasi. Pingelises lõpuheitluses kindlustas meile 47:44 võidu Kristen Kasemetsa tabav kolmepunktivise mängu viimasel minutil. Kristen viskas kokku 17 punkti, Marcus Lenk lisas 14 punkti ja 9 lauapalli. Väga kasulikult tegutses ka Uku Kaarel Mõtte, kelle kontosse jäi 7 punkti, 8 lauapalli ning koguni 7 vaheltlõiget.

Poolfinaalis tuli meile vastu Läti meister Ridzene. Tõele au andes tuleb öelda, et vastaste parim mängija vaatas seda kohtumist kipsis käega kõrvalt ning see andis meile omad võimalused. Olime ka selles mängus enamus ajast taga, kuid lõpu eel jõudsime viigini. Lõpusekunditel oli viskeõnn siiski lätlaste poolel ja 40:43 kaotuse tõttu pidime rahulduma kohaga pronksimängus. Kristen viskas taas meie resultatiivseimana 19 silma, Marcus lisas 14 punkti ja 11 lauapalli.

Pronksimatšis läksime vastamisi koduse konkurendi Viimsi/Kesklinna KK-ga. Selles mängus oli väike initsiatiiv küll kogu aeg meie käes, kuid niikui me vähegi lõdvemaks lasime, tulid vastased kohe järele. Lõpp siiski meie õnneks enam väga põnevaks ei läinud, 58:50 võit kindlustas Keila poistele pronksmedalid.

Need on meie esimesed medalid nelja aasta jooksul, mis me liigas kaasa löönud oleme. Viimsi/Kesklinna vastu tegi väga kõva mängu 27 punkti ja 10 lauapalliga Marcus. Taas olid tasemel ka Kristen (16 punkti+10 lauda) ja Uku (15 punkti + 8 lauda). Medaleid aitasid võita veel Juss-Joosep Jaagu, Herman Nikolajev, Oliver Toom, Sten Strelkov ja Karl Maarek Kokser. Hooaja varasematel etappidel aitasid finaalturniiriks head asetust kindlustada veel ka Rainis Õunpuu, Villem Noot, Oskar Older ning Alfred Viik.

Finaalmängus võitis Leedu meister Mazeikiai tulemusega 61:48 Ridzenet.