U15 BBBL-i avaetapilt neli võitu ja üks kaotusKeila KK U15 meeskond (s. 2002 ja hiljem) alustas Riias Balti liiga hooaega. Esimene etapp möödus raskustele vaatamata edukalt ning lõpetasime selle positiivse saldo 4 võidu ja 1 kaotusega.

Raskused algasid juba enne turniiri. Kuna oli teada, et Eesti MV kalendri tõttu ei saa Riiga sõita 2003 poisid, kes moodustavad pool võistkonnast, siis pöördusime abipalvega Saku KK poole. Kahjuks sai nädal enne turniiri hüppeliigese vigastuse Saku parim mängija Uku-Kaarel Mõtte ning sama saatus tabas ka ühte meie liidrit Marcus Lenki. Seega sõitsime Riiga üsna räsitud koosseisuga, kaasa tuli viis poissi Keilast ja kolm Sakust.

Turniir ise algas aga väga hästi. Avamängus Tapiola Honka vastu jäime küll kaotusseisu, kuid tulime sellest teisel poolajal välja ja saime raske 46:40 võidu. Väga suur osa selles oli just hea mängu teinud Saku poistel. Oliver Toom viskas 12 punkti ning oli meie parim kaitsemängus, Villem Noot aitas esimesel poolajal visatud 5 punkti ning korraliku tegutsemisega kaitselauas (6 lauapalli) meid kaotusseisust järele tulla.

Teine mäng oli samuti Soome satsi Espoo LePy vastu. Kuna teadsime, et vastane ei ole tehniliselt väga osav, alustasime kaitses aktiivse ülevälja-pressinguga ning see tõi ka edu. Sõna otseses mõttes pani „hullu“ Kristen Kasemets, kes viskas 25 punkti, võttis 11 lauapalli ning tegi 7 vaheltlõiget. Kättevõidetud 20-punktiline edu, sulas küll neljandal veerandajal, sest mängisime vaid seitsme mehega (põhjuseks Oliveri kubemevigastus) ning kiire ja agressiivne mäng kulutas jõuvarud pea täielikult. Midagi jäi suurest edust siiski ka järele, tulemuseks kindel 53:41 võit.

Teist päeva alustasime mänguga leedukate Pasvalyse meeskonna vastu. Kuna Oliveri mängukõlbulikus oli endiselt kahtluse all, siis hoidsime seekord tempo madalamana. Alguses suutsime sellest hoolimata initsiatiivi hoida, mingil hetkel jäime aga liiga passiivseteks ja leedukad läksid 10 punktiga eest. Kristeni tabavad kaugvisked tõid meid siiski 1 punkti kaugusele ja meie kasutada oli ka viimane rünnak. Kahjuks ei suutnud me seda realiseerida ning saime nii napi 40:41 kaotuse. Kristen oli 24 punkti ja 15 lauapalliga taas meie parim.

Laupäeva õhtul kohtusime Riia DSN-iga. Võrdselt alanud mäng tahtis käest libiseda kolmandal veerandajal kui vastane kolmeste kontserdi abil kümne punktiga ette läks. Meie poisid ei kaotanud siiski külma pead, rahulik ning distsiplineeritud tegutsemine aitas kaotusseisu tagasi ning väikese edugi sisse mängida. Kolmas võit sellel turniiril tuli tulemusega 40:38. Punktiviskamine oli peamiselt taas 22 punkti visanud Kristeni õlul. Statistikast tuleb veel ära märkida Villemi 10 lauapalli, kasulikult ja mitmekülgselt tegutses ka Juss Jaagu – 6 punkti, 6 lauapalli ja 7 vaheltlõiget.

Turniiri lõpetas mäng vana sõbra ja konkurendi BC Tartu vastu. Nii nagu meil nende vastu kipub ikka olema, jäime ka seekord alguses suurde kaotusseisu. Seekord päästis meid kaotusest teisel poolajal kasutusele võetud maa-ala pressing. Väga võitluslikus mängus saavutasime napi 41:40 võidu. Kuigi ka seekord oli meie resultatiivseim 12 punktiga Kristen (lisaks 11 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu), aitasid teda skoori osas ka teised. Juss viskas 8 punkti, nagu ka kaks tähtsat kolmepunktiviset tabanud Oliver. Eraldi tuleks ära märkida ka Herman Nikolajevi tegutsemist, kes kõige lühema mängijana võttis maha koguni 8 lauapalli ning oli tänu ennastsalgavale kaitsemängule meie come-backi põhiline katalüsaator.