Keila naiskond tõi omavalitsuste talimängudelt 5. kohaKeila naiskond käis nädalavahetusel Viljandis 34. Eesti omavalitsuste talimängududel. Võistkondi oli palju, konkurents tihe ja kohal olid ka mitmed meistriliiga mängijad. Mängiti 2×10 minutit jooksvat aega ja väljak oli tavapärasest oluliselt väiksem. Seoses viimase hetke muudatustega olime seekord viiekesi – vahetusmängijaid kaasas ei olnud.

Alagrupi esimene vastane oli Kiili valla naiskond, kus mängisid mitmed tuttavad mängijad teistest liigadest. Kuigi esmapilgul tundusid võiduväljavaated kehvavõitu, saime hästi minema ning mänguaja lõpuks oli tablool viik. Teise lisaaja lõpuks saime ette 41:38 ja esimene võit oli käes.

Järgmine vastane oli Saue valla naiskond, keda õnnestus võita seisuga 37:17. Alagrupi viimane vastane oli Tartu vald, kes oli kohale tulnud meistriliiga võistkonnaga, sh ka mõned naiste koondise mängijad. Lõpetasime mängu kaotusega, skooriks 17:46.

Sellega olid alagrupi mängud mängitud ning võistlussüsteemi järgi läksid 1.-4. koha peale mängima alagruppide võitjad. Kuna jäime alagrupis teiseks, läksime edasi mängima kohtadele 5.-9.

Järgmisena kohtusime Hiiumaa naiskonnaga, kellega oleme kohtunud Talimängudel vist igal aastal. Algus oli üpris raske, see oli päeva neljas mäng ning olime siiani vahetuseta mänginud. Tänu kolmepunktivisetele õnnestus lõpuks vahet suurendada ning võitsime mängu seisuga 41:28.

Järgmisel hommikul läksime 5.-6. koha mängus vastamisi Võru valla ehk Parksepa naiskonnaga, kes oli kohal täiskoosseisus, lisaks paar mängijat meistriliigast. Sellel päeval toimusid mängud suuremas saalis täismõõtmetel väljakul. Olime jätkuvalt viiekesi, suurel väljakul mõjutas see meid rohkem kui eelmisel päeval väikesel. Alguses õnnestus meil kohe juhtima minna ning poolaeg lõppes seisul 12:7 meie kasuks. Nende visked ei tabanud ning lauapallid saime enamuses kätte. Teise poolaja kolmandaks minutiks oli seis 18:10 endiselt meie kasuks. Seejärel hakkas vahetuste puudumine meid üpris tugevalt mõjutama ning viimased seitse minutit me enam korve ei saanud. Kaitses õnnestus aga korralikult mängida ning mäng lõppes Keila võiduga 18:17.

Tulemuseks talimängudelt viies koht ning kõvasti positiivseid emotsioone. Turniiri võitis ülekaalukalt Tartu naiskond, kellelt saime ainsa kaotuse. Võimalik, et teise alagrupijaotusega oleks õnnestunud meil kõrgem koht saavutada, kuid see jääb juba järgmiste talimängude võimaluseks. Keila naiskond mängis koosseisus Maarja Sillamaa, Paula Juurik, Sille Kask, Kaisa Aatonen ja Liis Sild.