Keila Korvpalikooli U16 meeskond jäi Eesti meistrivõistluste veerandfinaali esimeses kohtumises Tartu Rocki vastu 19 punktiga miinusesse. Natuke palju, normaalne olnuks kuni 10-punktiline kaotusseis, kuid kaitses ei suudetud tegutseda piisavalt agressiivselt ning oma rünnak jäi liialt individuaalseks, lisaks polnud ka visketabavus kiita.

Esimesel veerandajal püsis mäng tasakaalus – 18:15 väljakuperemeestele. Teise veerandaja alguses tabas aga Keilat esimene suur mõõn, kus seitsme minutiga visati vaid kaks silma ja vastane pääses ette 28:17. Poolajapausile mindi Rocki eduseisus 35:26.

Taas tabas raske hetk Keilat kolmanda veerandaja alguses – 11:2 vahespurt Rockilt ning korraga oli tablool juba seis 51:31. Õnneks saadi madalseisust üle ja tuldi veel mängu tagasi. Kolm ja pool minutit enne lõppu oli vahe veel talutav 63:52, kuid lõpp kuulus taas Rockile. Nende 10:2 spurt andis lõppseisuks 73:54. Viimastel minutitel Keila poiste visked lihtsalt ei tabanud.

Seda mängu, mida Tartusse mängima mindi, ei suudetudki lõpuks näidata. Ilmselt põles mõnigi poiss tähtsa mängu pinges läbi, sest millegi muuga on raske passiivset tegutsemist ja valede otsuste langetamist selgitada. Kuid kindlasti pole veel kõik läbi. See oli alles esimene poolaeg ning Keilas peetavas korduskohtumises läheb kõik edasi. Vaja on vaid kaitses agressiivsemalt tegutseda ja paremini tabada. Kindlasti läheme veel üritama!

Esimese mängu resultatiivseim oli Norman Rüütsalu 21 punktiga. Kevin Sepik lisas 14, Markus Kikkatalo 6, Mart Maide ja Conrad Sengbusch 4, Roland Tamkivi 3 ja Roland Liiva 2 silma.