30.03-02.04 mängiti EYBL U16 II divisjoni finaalturniir Riias.
Keila Korvpallikooli U16 poisid saavutasid finaalturniiril 4. koha.
Keila KK – Ukraine Sharks 41 – 66
Keila KK – Basketbola Klase 55 – 66
Keila KK – Liepaja SSS 63 – 59
Keila KK – Saldus SS 48 – 62
Ainuke mäng, kus ajasime lati maha, oli ukrainlaste vastu, kus meil ei jätkunud jõudu, et ukrainlastega maadelda. Kui elevant on otsustanud peale vajuda, ei aita tema toksimine kaigaste ja toigastega.
Võitsime VKM-i, kellele kaotasime Liepajas lisaajal 1 punktiga. See oli väikene minieesmärk end rehabiliteerida.
Divisjoni võitja, Baskebola Klase vastu olime neile ootamatult kõvemad vastased, kui reetis viimase etapi sooritus Salduses, kus kaotasime neile märksa kindlamalt. Mõni minut enne lõppu olime veel löögiulatuses, aga Basketbola Klasel oli klassi natuke rohkem, et lõpp enda kasuks pöörata.
Liepaja vastu alustasime kehva kaitsega, mis saatis meid lõpusekunditeni. Kuna rünnakul oli meil parem arsenal, võitsime mängu puhtalt rohkem punkte visates, mitte hea kaitsemängu tulemusel. Kaitselaud oli habras.
Pronksimäng Saldusega algas täpselt nii, nagu arvasime ja lootsime, mängides armutut mees-mees kaitset ja hoolitsedes selle eest, et vastaste mängujuht palli ei näeks. Poisid võitlesid kaitses ja täitsid kavandatud plaani – poolajaks viskas Saldus vaid 20 punkti. Paraku maksime selle pingutuse eest teisel poolajal, kui 4. veerandajal olid mahlad väljas. Vastased jäid meie ohjedamisega mees-mees kaitses hätta ning mängisid terve teise poolaja maa-ala, mis ei ole meie jaoks U16 vanuses erilise rõhuasetusega. Meie mäng tapeti ning ebakindlus kandus üle kaitsesse. Selle tulemusel oli teine poolaeg Salduse käes ja kokkuvõttes ka mängu võit.
Tähelepanekud hooajast ja finaalturniirist.
Esimesel etapil Riias näisid finaalturniiril osalenud võistkonnad palju suuremad, kiiremad ja otsustavamad. Hooaja lõpuks mängisime pea kõigiga võrdselt ning tegelikult olime võimelised ka kõiki võitma, nagu näitas Liepajas Salduse üle saadud seljavõit 90-56.
Suur osa EYBL-i II divisjoni võistkondi, eeskätt Läti meeskonnad, kasutasid kaitses palju maa-ala erinevaid formaate, maa-ala pressi ning trappimist. See tõi edu Basketbola Klasele, kelle firmamärgiks oli 1-3-1 maa-ala formaat. Salduse 2-3 maa-ala murdis meid ning Liepaja ainus võimalus mängu muutust tuua, oli mängida 1-2-2 maa-ala pressi. Vaid VKM kasutas sarnaselt meile pigem mees-mees kaitset ja mängis rünnakul 4-1 dribble drive’i. Kui nimetatud võistkonnad jäid mees-mees olukordadesse, olid nad nii meie kui VKM-i poiste vastu hädas. Liepaja mängu pöörasime enda kasuks lihtsa dribble drive’i kasutamisega, mis tugineb 1-1 rünnakule. Ka Saldus ning Klase olid 1-1 kaitses meiega hädas. Turniiri jooksul hülgasime võimalikud ettejoonistatud lahendused, vaid kasutasime rünnakul seda, mis meile edu tõi – 1-1 mäng. Siin tekib kaalukoht – kas ohverdada võimalik pikemaajalisem edu ja kasutada kaitses nö vaippommitamist maa-ala kujul või alla neelata valusamad kaotused ja panustada tulevikku. Salduse pronksimäng oli valus.