Eesti meeste korvpallikoondis pidas 2022. aasta EM-valiksarja otsustavad kohtumised 19.-22. veebruaril Venemaal Permis. Peatreener Jukka Toijala valikusse kuulus 15 mängijat, nende seas ka Keila poiss Rauno Nurger (nr.20), kes alustas oma korvpallurikarjääri Keilast.

Eestlaste koosseis EM-valikmängudel: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Rait-Riivo Laane, Märt Rosenthal, Rain Veideman, Martin Dorbek, Robert Valge, Janari Jõesaar, Jaan Puidet, Henri Drell, Kregor Hermet, Kaspar Treier, Rauno Nurger (nr.20), Maik-Kalev Kotsar ja Mihkel Kirves.

Otsustav mäng algas nii, nagu üks elu ja surma peale peetav mäng algama peab. Mõnepunktilist edu hoidis Eesti. 3 minutit enne esimese veerandaja lõppu viis Kaspar Treieri teine kaugvise eestlased 19:12 ette. 2 minutit hiljem virutas Rauno Nurger kiirrünnakust palli jõuliselt läbi korvirõnga ja eestlaste eduseis oli 23:16. Esimese perioodi võitis Eesti 27:18. Teist poolaega alustas Nurgeri 2+1 rünnak, 52:38 Eestile. Otsustava veerandaja alguses püsis vahe stabiilselt 6-9 punkti peal. 10 sekundit enne lõppu juhtis Eesti 84:83. Mängu võitis 86:84 makedoonlased, kuid Eesti on see, kes võidab 2022. aasta EM-finaalturniirile!

Eesti koondise poolelt viskas Maik-Kalev Kotsar 15 punkti. 14 silma kogusid Kristian Kullamäe ja Kaspar Treier (lisaks 12 lauapalli). Sten Sokk viskas 13 silma. Henri Drelli ja Rauno Nurgeri arvele jäi 7, Märt Rosenthali 6 ja Janari Jõesaare arvele 5 punkti. Kregor Hermet, Robert Valge ja Jaan Puidet jälgisid mängu varumeestepingilt.