Keila Korvpallikooli esindusmeeskond kaotas küll reedel Tartus suurelt poolfinaali, kuid suutis end laupäevaseks pronksimänguks koguda ja alistada põhiturniiri võitnud Kadrina Karud seisuga 79:70. Seega teenis Keila juba oma teisel Saku I liiga hooajal kaela pronksmedalid – tulemus, millega võid igati rahule jääda!
Poolfinaalis põhiturniiri teise Tamsalu Los Toros/TalTechi vastu suuremaks mänguks ei läinudki, Keila kaotas täisrivistuses ehk kõrgliiga meestega tugevdatud TalTechi farmklubile avapoolaja 30:66 ja kogu mängu 69:115. Keila parimateni viskasid Matthew Powell 17 ning Kristen Kasemets ja Conrad Sengbusch võrdselt 10 punkti. Vastase parimana Ralf Küttiselt 19 silma.
Tänaseks pronksimänguks justkui ümbersündinud Keila asus esiliiga ühe peamise favoriidi Kadrina vastu poolajaks 43:32 juhtima ja kuigi Karud suutsid kolmandal veerandajal järele tulla, kallutas Keila 26:20 võidetud lõpuveerandiga kohtumise 79:70 oma kasuks. Keila oli Andres Sõbra hoolealustest selgelt üle nii lauavõitluses (48:39) kui ka resultatiivsetes söötudes (22:11). Pronksimängus kogus Sengbusch 17 punkti ja 8 korvisöötu, Jagoš Kremic 15 punkti ja 10 lauapalli, Powell 13 punkti ja 10 lauapalli ning Margus Pahv 11 punkti. Keila tiimi kõige väärtuslikumaks mängijaks hinnati hingestatult kaitses rassinud Roland Tamkivi (9 p, 6 lp, 3 vl). Karude resultatiivseimad olid Ander Talu ja Darin Johnson 17 silmaga.
Esiliiga tänavuseks võitjaks krooniti Tartu Kalev/Estiko, kes alistas finaalis Tamsalu Los Toros/TalTechi seisuga 70:68.
Fotod: Korvpalliliit/Basket.ee.