Keila Korvpallikooli neidude väljakutse sel hooajal oli lisaks Eesti meistrivõistlustele Optibet Rahvaliigas osalemine. Järgmisel hooajal liituvad Keila Korvpallikooli neiud Naiste Korvpalli Meistriliigaga ning hakkavad mängima kõrgeimal kohalikul tasandil – sünnib Keila esindusnaiskond!

Naiste esindusvõistkonna loomise protsess on kestnud juba mõnda aega. Esindusvõistkonna moodustavad meie enda Keila Korvpallikooli kasvandikud, kes on treeninud treener Sille Kase käe all juba alates 1. klassist.

Korvpallikooli tegevjuhi Tarmo Heina sõnul on see märgiline samm, kuna meistriliigaga liituv naiskond koosneb korvpallikooli kasvandikest. „Treener Sille aastatepikkune töö ja pühendumine on lõpuks jõudnud Eesti mõistes tippu,” kirjeldab tegevjuht Tarmo Hein. „Kindlasti ei soovi me piirduda ainult Eesti meistriliiga mängudega. Planeerime osaleda ka Balti liigas. Hetkel käivad veel läbirääkimised nimisponsori võimalike kandidaatidega,” selgitab Tarmo Hein.

Neidude treeneri Sille Kase sõnul saab esimene hooaeg olema kindlasti suur väljakutse, kuid see on tüdrukute arengu jaoks vajalik ja oluline samm. „Meistriliigas osalemine annab võimaluse mängida korvpalli Eesti kõige kõrgemal tasandil ning näidata oma oskusi ja potentsiaali,” selgitab treener Sille Kask tehtud otsust. Eelmisel hooajal osalesid LHV Naiste Meistriliiga võistkondades mitmed tüdrukud, kes mängisid ka U16 vanuseklassis. „Konkurentsis püsimiseks peame ka ise leidma uusi väljundeid,” lisab Sille Kask.

„Ajas on tõusnud ka treeningkoormus – tüdrukud treenivad viis korda nädalas ning lisaks toimuvad regulaarsed üldkehalise ettevalmistuse treeningud. Selle hooaja Rahvaliiga kogemus näitas, et Keila tüdrukud on enesekindlad ja valmis liikuma püramiidi tipu suunas,” sõnab treener Sille Kask.

Keila Korvpallikooli tegevjuhi Tarmo Heina sõnul teeb Eesti Korvpalliliit tugevat tööd naiste korvpalli arendamiseks. „Meil on hea meel, et nüüd on Keila Korvpallikooli esimesed süsteemse töö viljad näha ka meistriliiga tasandil. Loodetavasti liituvad meistriliigaga ka teised noortesüsteemi tipud. Meie visioon läheb kokku Eesti Korvpalliliidu nägemusega, et noortepüramiididest kasvaksid lisaks meeste võistkondadele välja ka naiste esindusvõistkonnad,” kirjeldab Tarmo Hein. Meistriliiga koha kinnitab Eesti Korvpalliliidu juhatus.

Tüdrukute ettevalmistusperiood kestab läbivalt kogu suve. Keila Korvpallikooli tüdrukud on tõestanud, et nende eesmärk on mängida väga heal tasemel korvpalli. Meistriliigas osalemine on senise suure töö loomulik jätk edasise arengu suunas ning uuel hooajal saab kaasa elada Keila esindusnaiskonnale, kus mängivad meie enda Keila tüdrukud!