Läinud nädalal alustas Keila Korvpallikooli U14 meeskond Peterburis Euroopa Noorte Korvpalliliiga (EYBL) mänge ning esimeselt etapilt toodi koju kolm väärtuslikku võitu ning leppida tuli kahe kaotusega.

Keila U14 meeskonna esimesed EYBL-i mängud olid väga rasked ja võitluslikud. Liigat alustati kohtumisega sakslaste Jena vastu ning leidsime end avapoolaja lõpuks päris keerulisest seisust. Vastane oli kümnekonna punktiga eest läinud ning meie liider Erik Makke viie veaga pingile saadetud. Poisid aga näitasid sellest hoolimata iseloomu. Suurepäraselt sekkusid kohtumisse vahetusmängijad – eriliselt tuleb siinkohal ära märkida Robin Rukise ja Stefan Honga tegutsemine ning Karmo Kilgi vedamisel ja ühise pingutuse tulemusena võeti lõpuks kindel 56:47 võit.

Teises mängus taanlaste BC Falconsi vastu tõid meile edu kaugvisked. Kokku tabasime neid seekord üheksa. See aitas mängu algusest lõpuni initsiatiivi hoida ja lõpuks numritega 59:41 ka teine võit turniiritabelisse kirjutada. Mänge jääb iseloomustama poiste julge tegutsemine.

Mäng lõunanaabri Cesise üle algas meile küll kohutavalt, kui kuue minutilise mängu järel leidsime end 9:23 kaotusseisust. Meeskonna käivitajaks osutus seekord Tom Oskar Arro, kes kahe minutiga skooris 9 punkti ja tõmbas enesekindla tegutsemisega ka teised järgi. Seejärel enam tagasivaatamist polnud, paremus sai turniiri parima fännklubi toetusel vormistatud kindlaks 78:47 võiduks.

Vastu tuli võtta ka kaks valusat kaotust. Kasahstani Alma-Ata Rakhat Fitnessile jäädi all tulemusega 60:64 ning Leedu Birzaile 48:54. Mängu Alma-Ata poiste vastu võib tervikuna siiski positiivseks pidada. Vastane oli liiga korraldajate eriloal end tugevdanud kolm aasta vanema mängijaga ning oli tõesti tugev. Kohe alguses jäime kaotusseisu, kuid tulime sellest kõva võitluse abil välja ja kolm minutit enne mängu lõppu juhtisime kohtumist 57:51. Lõpus võtsid vastased siiski jõuga oma.

Eelnenud mängu vihane võitlus vajutas pitseri ka järgnenud mängule. Taastumisaeg jäi lühikeseks ning leedulaste vastu jaksu ei jagunud. Juhtisime tegelikult väga kehvast partiist hoolimata pea kogu kohtumist, kuid lõpuks pidime siiski vastase paremust tunnistama.

Keila Korvpallikooli U14 meeskond mängis Peterburis koosseisus: Erik Makke, Robin Rukis, Laur Maide, Cristofer Lempu, Stefan Honga, Rasmus Hulkko, Tom Oskar Arro, Karmo Kilk (Rapla KK), Ülari Luhama (Rakvere SK) ja Georg Richard Aare (Rakvere SK). Moraalseks toeks oli kaasas ka Kermo „kipskäsi“ Sepik.