11.-13. jaanuaril toimus Riias Euroopa Noorteliiga EYBL-i teine etapp, kus võistkondade tase oli tõeliselt tugev. Vastasteks Läti meister Riia DSN, Pomerania regiooni koondis Poolast, samuti oma piirkonna parimaid koondav Dnepropetrovski Dnepr Ukrainast, Komorowi meeskond Poolast ning spordimaalimas tutvustamist mitte vajava kaubamärgi Peterburi Zeniidi esindajad Venemaalt.
Turniir algas reedel Keila KK poistele raske mänguga Komorowi vastu. Mängu alustati väga kohmetult ning avaveerand kaotati 4:12. Edasine mäng kulges siiski paremas rütmis ning tulemuseks 52:43 võit.

Teises kohtumises tuli leppida kaotusega 39:58 Riia DSN-le, kolmandas kohtumises Pomerania vastu tuli samuti kaotus vastu võtta, mil mängu seisuks jäi 43:77. Kaks suurt kaotust ei hävitanud aga Keila KK poiste eneseusku. Teine mängupäev lõppes väga võitlusliku 61:43 tulemusega Dnepri üle. Mäng oli palju raskem kui lõppnumbrid näitavad, turvaliseks saadi eduseis alles paari viimase minutiga.

Pronksmedalite võitmiseks pidid Keila poisid turniiri viimases mängus jagu saama veel ka Peterburi Zeniidist. Tõeliseks thrilleriks kujunenud lahingut alustasid kindlamalt vastased. 10:18 kaotusseisust suutsid Keila poisid end siiski välja võidelda. Avapoolaeg aga lõppes suure ehmatustega, kui väga vastuolulise ebasportliku veaga eemaldati mängust meeskonna eest väga hästi tegutsenud Cristopher Lenk. Lisaks sellele tehti korvi all väga jõuline viga Stefan Hongale, mis tundus lõpetavat ka tema mängu. Aga nagu tihti juhtub, aitasid need kaotused ülejäänud poistel end koguda ja teostada ning teisel poolajal hoidis Keila KK pidevalt väikest initsiatiivi juba ise. Olenemata korvialusest intsidendist, õnnestus Stefan Hongal mängu siiski jätkata ning lõpusekunditel ka üks ülioluline lauapall võtta. Cristopher aga andis võitu oma panuse tribüünilt lakkamatult tiimikaaslasi ergutades. Võit tuli lõpuks ikkagi Keila KK poistele, kuigi seda üle noatera seisuga 49:47.

Pronksmedalid teenisid:

Karmo Kilk, Georg Richard Aare, Tom Oskar Arro, Cristopher Lenk, Erik Makke, Laur Maide, Robin Rukis, Rasmus Hulkko, Kermo Sepik ja Karl Erik Ool.

Medaleid küll ei saanud, kuid eraldi esile tõstmist väärib kindlasti ka väike, kuid väga häälekas fännklubi, kes saalis koduse tunde tekitasid. Aitäh!

Treener

Markko Arro