U13 poisid saavutasid EYBL Challenge Cupil 6. koha.

Keila Korvpallikooli U13 poisid saavutasid EYBL Challenge Cupil 6. koha. Kokku saadi kaks võitu ja kolm kaotust.
Riias toimunud aastalõpu turniirile olid kohele tulnud väga nimekate suurklubide järelkasvu võistkonnad. Eesti värve esindas turniiril Keila Korvpallikool.
Turniiri esimeses mängus tuli vastu Moskva CSKA parimatest poistest komplekteeritud võistkond. Moskva poisid näitasid, kuidas selle vanuseklassi paremik korvpalli mängib. Pikad, kiired ja tehniliselt osavad mängijad tegid asjad väljakul kiirelt selgeks ja Keilal tuli vastu võtta suureskooriline 18:81 kaotus. Lisaks kaotus Keila ühe liidritest Markus Robin Avarsalu, kes tegi mängu olukorras viga põlvele ja rohkem turniiri jooksul võistkonda aidata ei saanud.
Reedeses teises mängus kohtuti Leedu Taurages Žaibase Korvpallikooliga.
Keila poisid suutsid esimese mängu järel ennast koguda ja näidata väga head tegutsemist nii kaitses kui ka rünnakul. Tasuks võit tulemusega 52:46.
Laupäeval alagrupi viimases mängus kohtuti BS Riga järelkasvuga. Läti poiste agressiivset ülevälja pressingut ei suutnud Keilal kuidagi lahti muukida ning vastu tuli võtta suur 36:86 kaotus.
Õhtuses kohamängus Ukraina Khimiku vastu haarati initsatiiv kohe mängu alguses ja lõpuks võeti kindel võit numbritega 58:32.
Pühapäevases 5-6 koha mängus kohtuti Kaunase Zalgirisega. Keila poistel ei õnnestunud selles mängus suurt midagi ja eksiti lubamatult palju lähivisetel ja lasti vastastel saada lihtsaid punkte kiirrünnakutest. Vastu tuli võtta kindel 28:62 kaotus.
Kokkuvõttes oli turniir väga õpetlik ja saadi hulganisti väärt kogemusi. Keila poisid võitlesid tublisti ja näitasid väljakul kohati väga häid sooritusi, kuid sellel tasemel läbilöömiseks tuleb veel kõvasti tööd teha. Keila võistkonnas mängisid: Remo Meltsas, Henri Aimre, Robert Pärnoja, Kaspar Lang, Artur Heil, Karmo Uibo, Enrico Peterson, Oliver Kruus, Gregor Robin Linkov, Oskar Lepik, Jaagup Puusepp ja Markus Robin Avarsalu. Treener Tarmo Hein.

Suured tänud Keila fännklubile, kes oli tulnud võistkonda toetama!

Tarmo Hein

Comments are closed.