U16 lõpetas Euroopa noorteliiga 7 võidu ja 8 kaotusega

Euroopa noorteliiga korvpallisKeila Korvpallikooli U16 meeskond lõpetas Euroopa noorte liiga (EYBL) kõrgema divisjoni turniiri 7 võidu ja 8 kaotusega. Hooaja finaalturniirile pääsemiseks sellest siiski ei piisanud. 

Põhiturniiri viimasel etapil Leedus Biržais, saadi 2 võitu ja kolm kaotust. Turniiri alustati ebaõnnestunud esitusega koduse rivaali Tartu Rocki vastu. Selles mängus ei õnnestunud miski – rünnakul tegutseti liiga individuaalselt ning kaitses oldi liialt pehmed. Kaotus 33:55 oli igati seaduspärane.

Teiseks mänguks Leedu hetkel tugevuselt neljanda meeskonna Kaunase Tornado vastu, oldi hoopis paremini valmis. Juba avaveerandil pääseti 9 punktiga juhtima ning just tänu heale kaitsemängule ja vastaste liidri takistamisele, hoiti edu viimase veerandajani. Lõpp läks siiski ärevaks – oma osa oli selles meeskonna ebakindlaks muutunud tegutsemisel, kuid oma panuse andsid ka Leedu vilemehed. Lõpuks suudeti siiski võtta väärt võit 59:57.

Turniiri teise päeva hommikul saadi ootamatult kindlalt jagu hiljuti Venemaa meistrivõistlustel pronksmedalid võitnud Moskva oblasti Dinamo üle. Iga veerandajaga käristati vahet suuremaks ning lõpuks vormistati võit 60:42.

Tõeline thriller mängiti aga maha kohaliku meeskonnaga. Biržai tilluke spordihoone oli väga häälekalt kaasaelavast publikust tulvil. Koduseinte toel oligi meeskond sammunud võidult võidule ning Keila oli nende jaoks viimane takistus. Kisa oli saalis nii vali, et treeneril oli peaaegu võimatu platsil olnud poistele midagi ütelda. Karjuda tuli nii kõvasti, et häälepaelad ähvardasid rebeneda…

Kohtumise algusest peale tegid ka Leedu vilemehed kõik selleks, et Keilal poleks võiduvõimalusi. Kaheldavad vead, arusaamatud otsused, mida pärast mängu siluti hambutu vabandusega: «Sorry!» Kaheksa sekundit enne lõppu jõudis Keila siiski Kevin Sepiku vabavisetest viigini. Viimane rünnak jäi väljakuperemeestele. Pall sokutati nende tsentri kätte, kes esmalt käega endale ruumi tehes viskele läks, kuid Keila poiste kätesse takerdus. Mõistagi anti talle kaks vabaviset, millest ühe tabamisest piisas.

Kuigi Keila kaotas 61:62, oli see mäng just selline, mille pärast tasub tugevas liigas osaleda. Eestis pole lihtsalt võimalik selliseid kogemusi saada. Müts maha ka poiste ees, kes platsil olles suutsid külma närvi säilitada ja lõpuni võiduvõimalust õhus hoida.

Ilmselt röövis aga suur mäng liialt energiat ja räsis vaimu. Kohtumiseks Valmieraga järgmisel päeval oli meeskond tühi. Kuigi võit oleks andnud võimaluse püüda etapilt medaleid, seda teha ei suudetud. Kaotus 46:66, vastas mängupildile.

Keila lõplik koht selgub siis, kui oma viimased mängud peavad ära ka ülejäänud kaheksa meeskonda. Kuid juba praegu võib ütelda, et häbisse ei jäädud, ent imet ei suudetud ka korda saata. Kasulik oli see Euroopa hooaeg aga igatahes.

Viimasel etapil mängisid Keila meeskonnas: Kevin Sepik, Margus Pahv, Norman Rüütsalu, Mart Maide, Roland Tamkivi, Henri Drell, Mark-Andreas Jaakson, Kardo Lempu, Hannes Hiie, Markkus Sildam, Conrad Sengbusch, Marek Uusoja ja Erik Kaasik.

Peep Pahv
treener

Comments are closed.