Maikuu eelviimasel nädalavahetusel sai tehtud taas tükike Keila korvpalliajalugu, kui üle pika aja toodi ära üks medal noorte Eesti Meistrivõistlustelt poiste arvestuses. Sellega said hakkama U16 vanuseklassi poisid, ehk siis kutid, kelle sünniaastateks 2006 ja 2007.
Tallinnas SK Nord spordihoones toimunud Final4 turniiril läksime alustuseks vastamisi põhiturniiri võitja Tartu Ülikooli KK-ga. Jäime esimesel poolajal vastase kõva surve alla ning vaheajaks olid meie kaotusnumbrid juba 24:38. Jalad saime alla alles neljandal veerandajal, mille tabavate kaugvisete toel ka 22:11 võitsime, lõpptulemuseks siiski 61:66 kaotus. Kermo Sepik skooris meie parimana 20p, lisaks ka 4 lauapalli ja 4 söötu. Karl Lillimägi sai hakkama kaksikduubliga 15 punkti +11 lauapalli, südikalt mängisid ka 13 punkti visanud Enrico Peterson ja Markus Robin Avarsalu.
Pühapäevases pronksimängus pidasime maha tasavägise lahingu Audentese SK-ga. Tagantjärele statistikat vaadates sai kaalukeeleks kolmas veerand, mille me 22:15 võitsime. Kuigi neljandaks veerandajaks jagus veel võitlust kõvasti, siis suutsime säilitada külma närvi lõpuni välja ja kohtumise 82:72 võidusadamasse tüürida. Meeskonna MVP-ks valitud Kermolt taas parimana 27 punkti, 10 lauapalli ja 5 söötu. Enrico toetas Kermot 14 silmaga, Karl lisas 9 punkti ja 12 lauapalli, Oliver Kruus 8 punkti ja 8 lauapalli ning Sten-Erik Pillart 10 punkti.
Pronksmedalid teenisid: Kermo Sepik, Enrico Peterson, Hans Kristjan Keevallik, Robert Pärnoja, Karl Lillimägi, Remo Meltsas, Henri Aimre, Oliver Kruus, Jaagup Puusepp, Sten-Erik Pillart, Robert William Päll, Markus-Robin Avarsalu ja vigastuse tõttu finaalturniiril mitte mänginud Tom Oskar Arro. Treenerina juhendas poisse Markko Arro. Medalit seekord ei saanud, kuid ära tuleb märkida ka nende poiste panuse, kes medalistidele igapäevaselt treeningutel konkurentsi pakuvad: Georg-Marten Kokser, Ott Aasma, Sander Robin Lille, Roger Aug, Renno Toome ja Trevor Toome.
Eraldi tänusõnad lähevad meeskonna ÜKE-treener Henri Ojapervile ning ka teistele treeneritele, kes nende poiste arengusse erinevatel hetkedel treenerina panuse on andnud: Tarmo Hein, Peep Pahv ja Martin Korjus.
And last but not least – meie suurepärane fan-club, kes kutte final fouril kõvasti toetas ja tagant utsitas.