Keila Korvpallikooli U20 meeskond sai Euroopa noorte liiga (EYBL) kesk-Euroopa etapil Itaalias Perugias kaks võitu ja kaks kaotust.
Turniiri avamängus kohtus Keila itaallaste Nex Step Academy meeskonnaga. Kuigi vastas oli väga rahvusvaheline seltskond, sai Keila rünnakutel oma mängu kohe käima ning hea kaitse abil kärbiti vastaste mängulusti. Poolajaks oldi ees 34:19 ning mäng võideti väga kindlalt 72:36 (Sengbusch 18, Pahv 15, Ruubel 13).
Inglismaa tugeva Team Haringey vastu kulges mäng suurte tõusude ja mõõnadega. Aveveerandaja 16:30 kaotus, pöördus poolajavileks 50:46 eduks. Viimast veerandaega alustati omakorda punktilisest kaotusseisust. Paraku tekkis viimasel veerandajal pikkuse poolest võimsa materjaliga vastase vastu korvide saamisega probleeme. Kolmesekundi alasse Keila poistel suurt asja polnud, eemalt visked aga ei tabanud ning vastu tuli võtta kaotus 71:85 (Kasemets 16, Sepik 15).
Sarnase stsenaariumi järgi möödus ka mäng Ratgeber Kosariabda Akadeemia vastu. Avaveerand kaotati 19:26, ent pooljaks juhiti 43:39. Taas sai saatuslikuks viimane veerandaeg, mida alustati kahepunktilisest eduseisust, kuid lõpuks lepiti kaotusega 70:77 (Sengbusch 33, Kasemets 12, Sepik 10). Vastane oli tugev, korvi all pikad ja tugevad mängijad ning tagaliinis teravad pallurid. Lisaks ungarlastele oli smeeskonnas ka mitu serblast ning nigeerlasest umbes 210 cm pikkune tsenter. Peatreeneriks samuti serblane ning pingil veel ka mitu abitreenerit ja muud asjameest.
Just pikkus on see, millega Keila poisid konkurentidele alla jäävad. Euroopas mängivad selle vanuse meeskonnad on komplekteeritud nii, et korvi all on ikkagi päris tsentrid.
Etapi viimases mängus kohtus Keila seni vaid võite tunnistanud Helsingi HNMKYga. Seekord saadi esimesel veerandajal edu sisse (27:15) ning kuigi vastane jõudis mitmel korral ohtlikult lähedale, suudeti seekord lõpus olulised visked tabada ning võita 77:64 (Sengbusch 14, Kasemets 13, Pahv 11).
Turniiri tähtede viisikusse valiti Conrad Sengbusch, parimaks mängijaks tunnistati Kristen Kasemets. Lisaks mängisid Keila eest: Margus Pahv, Kevin Sepik, Mart Maide, Roland Tamkivi, Aleksandr Šadrin, Marcus Lenk, Marek Lehiste, Juss-Joosep Jaagu, Herman Nikolajev ja Markus Ruubel.
Juba see nädal näeb Euroopa noorte korvpalli tipptaset Keilas, kui meie meeskond võõrustab U20 vanuseklassi etappi. Kõik saali poistele kaasa elama!